Trening Flywheel

Trening Flywheel

Trening flywheel jest innowacyjną metodą stosowaną przez profesjonalistów na całym świecie. W porównaniu z klasycznym treningiem z ciężarami jest ona bardziej efektywna i bezpieczna dla ćwiczącego. Trening flywheel opiera się na wykonywaniu ćwiczeń ekscentrycznych, które są możliwe dzięki zastosowaniu bezwładności koła zamachowego, zapewniającego optymalny opór. Dodatkowo pozwala on na wykonanie wielu ćwiczeń przy użyciu tylko jednego urządzenia. Dzięki temu zwiększysz siłę w szybki, nowoczesny i bezpieczny sposób.

Trening ekscentryczny
Metoda treningu ekscentrycznego oparta jest na spowolnieniu fazy opuszczania. W celu uzyskania maksymalnej mocy w fazie ekscentrycznej, trzeba uzyskać optymalne obciążenie, co w przypadku treningu flywheel jest dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze dla ćwiczącego.

Czy trening flywheel jest dla mnie?
Odpowiedź brzmi TAK. Metoda flywheel jest odpowiednia dla wszystkich dyscyplin sportowych i pozwala osiągnąć indywidualne cele treningowe. Można ją również z powodzeniem stosować w rehabilitacji oraz zajęciach fitness, a wymienne obciążenia pozwalają na łatwe dostosowanie poziomu trudności do swoich predyspozycji fizycznych.

Jakie są główne zalety treningu flywheel?

  • polepszenie stanu zdrowia
  • szybszy przyrost mięśni
  • zmniejszenie ryzyka kontuzji
  • niższe koszty treningu

Dowody naukowe
Efektywność treningu flywheel została potwierdzona w badaniach naukowych. Obecnie wszystkie publikacje porównawcze wykazują przewagę treningu flywheel nad tradycyjnym treningiem z ciężarami pod względem zwiększenia mocy mięśni, siły, hipertrofii i wyników sportowych.

Effects of eccentric-overload training program on muscle-injury prevention and performance in junior elite soccer players.
[ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24910951/ ]

Hamstring injury occurrence in elite soccer players after preseason strength training with eccentric overload.
[ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/12859607/ ]

Neuromuscular and balance responses to flywheel training versus weight training in older persons.
[ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/18976996/ ]